Prémiové šablony co zaujaly – týden 9/2014

Tentokrát publikuji nové šablony v týdnu 9/2014. Opět je tam převaha řešení z ThemeForest, ale ani tentokrát myslím moc nezklamaly. Sice jsem tam neobjevil žádný vyložený unikát, který by se mně zalíbil jako výuková šablona minule, ale to myslím moc nevadí. Snad si něco hezkého pro svůj nový web vyberete.

(Číst více…)

Centric pro – Krásná nová šablona pro Genesis

Dneska mně udělali kluci ze Studio Pressu, mající na svědomí Genesis Framework, radost novou hezkou šablonkou nazvanou Centric Pro. Na Genesisu se mně skvěle pracuje (proč jsem psal nedávno v článku) a proto mám každou novou šablonku ještě o něco raději. Tenhle kousek jde v obvyklých šlépějích co do použití HTML5 a plně responsivního layoutu.

(Číst více…)

Prémiové šablony co zaujaly – týden 8/2014

Další týden (8/2014) je za námi a zaslouží si opět přehled nových šablon. Tento týden jsem jaksi nic nestíhal, takže větší článek přijde až příští, nicméně litovat snad nebudete :). Dále pracuji na češtinách pro důležité pluginy, což si taky bere nějaký ten čas. Upřímně jsem pořád víc a víc překvapený a nadšený z nové nabídky na ThemeForestu. Skoro jedna šablona vedle druhé vypadá moderně, je responsivní a vůbec bych se ji nebál použít, jako dřív. Samozřejmě tam chybí ta exkluzivita a možnost upravit si ji k obrazu svému, ale pro běžné potřeby,… Proč ne. WordPressu zdar!

(Číst více…)

Střípky: WPLMS – úžasná šablona pro kurzy / učení

Dnes jsem při procházení novinek ve světě WordPress šablon narazil na novinku, která mě až nezvykle zaujala. Přináším ji proto jako další díl seriálu Střípky. Tentokrát jde opět o kousek z ThemeForestu (na tom to jako jediném opravdu pořádně žije) a není to tak úplně klasická šablona. Jmenuje se WPLMS, což je zkratka pro WordPress Learning Management System a jde o šablonu využívající v maximálním rozsahu skvělé WP pluginy bbPress, BuddyPress a WooCommerce. První plugin přidává do WordPressu plnohodnotné diskuzní fórum, druhý pak sociální prvky a třetí e-commerce řešení. Celé to slouží jako learningový portál s možností pořádat kurzy, vystavovat a vyhodnocovat kvízy a mnoho dalšího.

(Číst více…)

Střípky: Fidelity – prémiová šablona pro fotografy

Poznámka do začátku: V seriálu Střípky budu publikovat krátké příspěvky o nových šablonách, co mě z nějakého důvodu zaujaly, žádné obsáhlé recenze.

Fidelity je krásná šablona určená pro všechny fotografy, ale teoreticky i pro grafiky a vlastně jakékoliv umělce pracující s grafikou. Na šabloně je zajímavé, že využívá snad všechny technologie moderního webu, doslova překypuje různými CSS3 animacemi a je samozřejmě responsivní. Na rozdíl od ostatních šablon ale všechny vychytávky využívá v rozumné míře, takže nevypadá jako pouťová atrakce. Ve starších prohlížečích přechází na jQuery animace, takže ani tam nebudete ochuzeni. Celkově je šablona přes všechny efekty až překvapivě rychlá. Nejsem si jistý, jak dlouho to na Browser Stack vydrží, ale mrkněte se na screenshoty. Každopádně mrkněte rovnou i na demo na Theme Forest a pořádně jej proklikejte.

Prémiová šablona Fidelity z ThemeForest

(Číst více…)

Ahoj všichni! Šablony pro WordPress v roce 2014

Tak a první článek je tady. V titulku jsem si záměrně vypůjčil název výchozího wordpressového článku každé české instalace (přidejte si do povinné četby blog autora Separatista.net). První článek by měl nabídnout nějaké to shrnutí světa wordpressových šablon v počátcích roku 2014, neboli aktuální stav toho, jak se to se šablonami má co do množství, šíře nabídky, kvality a dalších aspektů. V budoucích článcích se už pak vrhneme na konkrétní kousky, respektive budeme prostě doporučovat to nejlepší, co se ve WordPress universu zrovna vyskytne. Pokud byste rádi více informací o samotném webu ŠablonyWP.cz, sepsal jsem pro Vás takové shrnutí na samostatné stránce O webu.

(Číst více…)