Střípky: WPLMS – úžasná šablona pro kurzy / učení

Dnes jsem při procházení novinek ve světě WordPress šablon narazil na novinku, která mě až nezvykle zaujala. Přináším ji proto jako další díl seriálu Střípky. Tentokrát jde opět o kousek z ThemeForestu (na tom to jako jediném opravdu pořádně žije) a není to tak úplně klasická šablona. Jmenuje se WPLMS, což je zkratka pro WordPress Learning Management System a jde o šablonu využívající v maximálním rozsahu skvělé WP pluginy bbPress, BuddyPress a WooCommerce. První plugin přidává do WordPressu plnohodnotné diskuzní fórum, druhý pak sociální prvky a třetí e-commerce řešení. Celé to slouží jako learningový portál s možností pořádat kurzy, vystavovat a vyhodnocovat kvízy a mnoho dalšího.

(Číst více…)

Střípky: Fidelity – prémiová šablona pro fotografy

Poznámka do začátku: V seriálu Střípky budu publikovat krátké příspěvky o nových šablonách, co mě z nějakého důvodu zaujaly, žádné obsáhlé recenze.

Fidelity je krásná šablona určená pro všechny fotografy, ale teoreticky i pro grafiky a vlastně jakékoliv umělce pracující s grafikou. Na šabloně je zajímavé, že využívá snad všechny technologie moderního webu, doslova překypuje různými CSS3 animacemi a je samozřejmě responsivní. Na rozdíl od ostatních šablon ale všechny vychytávky využívá v rozumné míře, takže nevypadá jako pouťová atrakce. Ve starších prohlížečích přechází na jQuery animace, takže ani tam nebudete ochuzeni. Celkově je šablona přes všechny efekty až překvapivě rychlá. Nejsem si jistý, jak dlouho to na Browser Stack vydrží, ale mrkněte se na screenshoty. Každopádně mrkněte rovnou i na demo na Theme Forest a pořádně jej proklikejte.

Prémiová šablona Fidelity z ThemeForest

(Číst více…)